II Wyjazd Techniczny - Bełchatów 2014

dodano: Środa, 21/05/2014 12:55


W dniach 16-17 maja 2014 r. odbył się II Wyjazd Techniczny BELCHATÓW 2014, który organizowany był przez NOT Kielce wspólnie z SITG

 W dniach 16-17 maja 2014 r. odbył się II Wyjazd Techniczny BELCHATÓW 2014, który organizowany był przez NOT Kielce wspólnie z SITG Zarząd Oddziału w Kielcach.


To kolejny wyjazd, który wspaniale wypełnił treścią zapis misji naszej Federacji.
Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję zapoznać się  z pracą Zakładu Produkcyjnego Ceramiki Paradyż w Wielkiej Woli - jednego z najnowocześniejszych tego typu zakładow w Europie. Kolejnym etapem podróży była Góra Kamieńsk przed Bełchatowem. Tam spotkaliśmy się z przedstwicielami ZO SITG w Bełchatowie.  Mimo, iż deszczowa pogoda uniemożliwila nam wjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt Góry Kamieńsk oraz zjazd torem saneczkowym, uruchamianymi specjalnie dla nas (atrakcja zapewniana przez ZO SITG w Bełchatowie) wszytkim humory dopisywały. Rozległe widoki na Kopalnię Węgla Brunatnego "Bełchatów" podziwialiśmy z tarasu widokowego, do którego zostaliśmy dowiezieni autokarem. Tam też o historii kopalni i jej pracy wyczerująco opowiedział Sekretarz Oddziału SITG w Bełchatowie.Musimy przyznać, że zostaliśmy wspaniale ugoszczeni przez  Zarządu Oddziału SITG w Bełchatowie, oprowadzeni po siedzibie Oddziału i zaproszeni na uroczystą kolację, za co serdecznie dziękujemy.
Drugiego dnia wyjazd do Kopalni i Elektrowni "Bełchatów"  umożliwił poznanie warunków, miejsc pracy i zaplecza technicznego w zwiedzanych obiektach od strony niedostępnej dla zwykłych odwiedzających. Olbrzymie koparki, które mogliśmy zobaczyć "od środka", jak również wielkość i nowoczesność Elektrowni -  zrobiły wrażenie na wszytkich,

Mamy nadzieję, że skorzystacie Państwo z kolejnych możliwości spotkania w szerokim gronie Koleżanek i Kolegów, na kolejnych wyjazdach tego typu.
Chcielibyśmy, aby takie wyjazdy integrujące środowisko inżynierów i techników, dające jednocześnie możliwość poznania „od kuchni” np. procesów produkcji/ pracy/ wykorzystywanych technologii/metod działania  itp. weszły na stałe do harmonogramu działania NOT w Kielcach. Stąd też apel do  Stowarzyszeń i ich członków o zgłaszanie propozycji miejsc wartych zwiedzenia, zwłaszcza zakładów pracy do biura NOT w Kielcach  ul. Sienkiewicza 48/50 III p. pok. 302 lub e-mailem: sekretariat@notkielce.pl.
Mile widziana będzie również pomoc we współorganizacji takiego wyjazdu.

dodano: Środa, 21/05/2014 12:55 przez: Kamil Wójcik
ostatnia aktualizacja: Środa, 12/11/2014 20:54